Objavljeno: 16.04.2017. u 16:57

BORAC NA +14 PRED START LIGE ZA ŠAMPIONA

Fudbaleri Borca juče su u posljednjem kolu pred start Lige za šampiona savladali ekipu Zvijezde 09 iz etno-sela Stanišići rezultatom 1:0 i prvom pratiocu na tabeli prijedorskom Rudaru odmakli na 14 bodova „viška“ s obzirom da su Prijedorčani juče poraženi u Janji od ekipe Podrinja rezultatom 1:0.

Strijelac jedinog gola na jučerašnjem okršaju na banjalučkom Gradskom stadionu, u 85. minutu, bio je Bojan Puzigaća, koji se odlično snašao na suprotnoj stativi nakon kornera koji je izveo Aleksandar Radulović.

Inače, pobjedom Borca nad Zvijezdom 09 profitirala je i Kozara iz Gradiške, koja je pred domaćom publikom, rezultatom 2:0, savladala zvorničku Drinu i domogla se željene šeste pozicije sa 30 bodova (jedan više od Zvijezde 09) i Lige za šampiona, u kojoj će, pored Borca i Kozare, dodajmo i to, još nastupati Rudar Prijedor, Drina Zvornik, Podrinje i Tekstilac.

Žrijeb takmičarskih brojeva za Ligu za šampiona i Ligu za opstanak biće održan u utorak u prostorijama Fudbalskog saveza Republike Srpske, a u prvoj od posljednjih deset utakmica u sezoni crveno-plavi će biti slabiji za kapitena Borisa Raspudića, kojem je juče pokazan treći akumulirani žuti karton.

BORAC – ZVIJEZDA 09 1:0

strijelac: 1:0 Puzigaća (85.), stadion: Gradski, gledalaca: 1000, sudija: Dušan Berak (Trebinje), žuti kartoni: Raspudić, Puzigaća (Borac),Tojčić, Pljevaljčić (Zvijezda 09).

BORAC: Avdukić, I. Danilović, Puzigaća, Radoja (od 90. minuta Burazor), Kunić, Radulović, Dujaković, Raspudić, Đorđević (od 82. minuta Kukić), V. Danilović, Zekanović (od 66. minuta Guzina). Trener: Vule Trivunović.

ZVIJEZDA 09: Lakić, Babić, Pljevaljčić (od 84. minuta Nikolić), Parmaković, Rakić (od 87. minuta Albijanić), Stanić, Boljanović, Guzijan, Mandić (od 72. minuta Spasojević), Tojčić, Tripković. Trener: Zoran Grujić.