Objavljeno: 12.08.2018. u 10:46

BORAC POBJEDOM OTVORIO NOVU SEZONU

38948694_630753657295290_8069902859493179392_n

Fudbaleri Borca trijumfalno su ušli u novu sezonu Prve lige Republike Srpske. Izabranici Darka Vojvodića, pred oko 1000 gledalaca savladali su Željezničar Sport Tim 1:0. Pobjedonosni gol postigao je Igor Aničić u 11. minutu meča.

U prvom ligaškom gradskom „derbiju“ između Borca i Željezničara nakon 65 godina crveno – plavi su bili bolji tokom cijele utakmice. Željezničar je prvi put zaprijetio u 27. minuti preko Kuzmanovića, ali je Trkulja odbranio njegov udarac da bi u 35. minuti Kajkut šutirao pored gola.

Tri minuta kasnije Kajkut je ponovo bio u obećavajućoj poziciji, ali se spetljao, pa je ostalo 1:0. U 52. minuti Radulović je proigrao Aničića koji sa desetak metara šutirao pravo u Avdukića da bi osam minuta kasnije Ćosić pokušao ugroziti golmana gostiju, no nije uspio.

Novu šansu za Borac smo vidjeli u 66. minuti kada je Kajkut glavom šutirao preko gola da bi u 75. Aničić šutirao pored gola.

– Zasluženo smo pobjedili. Moja ekipa ima potencijal. Treba nam vremena da se uigramo i biće to sve mnogo bolje. Nije lako ni igrati za Borac, moji momci se moraju naviknuti na protisak, ali kažem opet, iz meča u meč bićemo sve bolji, rekao je trener crveno – plavih Darko Vojvodić.

Narednog vikenda u drugom kolu, Borac je domaćin ekipi Tekstilca iz Dervente.