Objavljeno: 05.11.2017. u 13:09

BORAC PORAŽEN OD MLADOSTI

Fudbaleri Borca poraženi su u Doboju kod Kaknja od ekipe Mladosti rezultatom 2:1 u utakmici 14. kola BH Telekom Premijer lige BiH. S obzirom na ishod utakmice, dva tima su zarotirala pozicije na tabeli, pa je sada Mladost šesta sa 22 boda, dok je Borac trenutno van Lige 6 i zauzima sedmo mjesto sa 20 bodova.

Rezultatsku prednost su u 10. minutu stekli izabranici Edisa Mulalića; Aleksandar Kondić je u kaznenom prostoru ispred Nemanje Trkulje faulirao Amera Hiroša, glavni sudija Admir Šehović je pokazao na bijelu tačku, a penal je u gol pretvorio Abid Mujagić.

Borac je do „iksa“ stigao u 58. minutu; Borac je izveo aut nakon kojeg je kardinalnu grešku napravio golman domaćih Ermin Velić, što napadač Borca Mahir Karić koristi i postiže gol za 1:1.

U 62. minutu Mladost je ponovo stigla do vođstva. Krenuli su Mulalićevi igrači sa centra, lopta je stigla do strijelaca vodećeg gola za domaće Abida Mujagića koji je šutirao sa 25 metara od gola i pogodio gornji desni ugao Trkuljinog gola.

Imali su igrači Mladosti u posljednjih 10 minuta još dvije stopostotne šanse za gol. Prvo je štoper našeg tima Ilija Danilović pogodio prečku vlastitog kola u pokušaju da interveniše, da bi nedugo zatim najbolji pojedinac u dresu domaće ekipe Abid Mujagić petom ostavio loptu za Milivoja Lazića, koji je šutirao sa 18-19 metara, ali je odbrana kluba iz Platonove ulice izblokirala njegov pokušaj i poslala loptu u korner.

U Premijer ligi BiH slijedi nova 14-dnevna pauza zbog obaveza reprezentacija, a prvu narednu prvenstvenu utakmicu Borac će odigrati 19. novembra, kada će na Gradskom stadionu ugostiti ekipu sarajevskog Željezničara.