Objavljeno: 07.08.2017. u 12:37

BORAC PORAŽEN UZ SRAMNO SUĐENJE ŠEHOVIĆA

Fudbaleri Borca upisali su prvi poraz u tekućoj sezoni Premijer lige BiH izgubivši sinoć na Gradskom stadionu od ekipe Mladosti rezultatom 0:1. Prvom neuspjehu u elitnom bh. fudbalskom takmičenju kumovao je i glavni arbitar Admir Šehović, za čije suđenje se može slobodno konstatovati da je bilo sramno i bezobrazno.

Dva nedosuđena jedanaesterca u samo 5 sekundi, izostanak pokazivanja drugog žutog kartona za gostujuće fudbalere nakon prekršaja i prigovora, udaranje Borčevih fudbalera bez lopte i izostanak pokazivanja crvenog kartona, nejednak kriterijum kod dosuđivanja prekršaja… samo su neke stvari kojima se sinoć „proslavio“ sarajevski sudija, koji je direktno uticao na to da Borac ne zabilježi pozitivan rezultat.

Borac je doživio dva šoka već u prvih pet minuta: prvo je, na isteku drugog, mrežu Asmira Avdukića zatresao Aladin Šišić, da bi samo tri minuta kasnije ostao sa 10 igrača na terenu zbog isključenja Branka Ojdanića, koji je načinio prekršaj kao posljednji igrač odbrane. Ipak, i kao takav, Borac je u većem dijelu utakmice dominirao na terenu i prijetio golu gostiju. Do izjednačenja su naši fudbaleri mogli u 16. minutu, ali je Bojan Puzigaća promašio jedanaesterac, da bi na kraju poluvremena Galešić iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Sredinom drugog poluvremena Karić se našao oči u oči sa Velićem, koji je uspio da zaustavi njegov udarac, da bi u 82. minutu u kaznenom prostoru Mladosti prvo pao Galešić, a zatim i Puzigaća, ali Šehović nije nijednom palo na pamet da ponovo pokaže na bijelu tačku.

Umjesto na prvom, Borac će derbi na Grbavici sa sarajevskim Željezničarom dočekati na petom mjestu sa 6 bodova, a u spomenutoj utakmici ponovo će u konkurenciji za sastav biti Uroš Mirković, koji je isključen u prošlom kolu u Gabeli.

Zarađeno 17 057 KM

Ovome dodajmo i da je prihod od prodaje ulaznica za sinoćnju utakmicu iznosio 17 057 KM, bez sezonskih ulaznica.