Objavljeno: 15.05.2017. u 0:10

BORAC ŠAMPION REPUBLIKE SRPSKE!

Fudbaleri Borca novi su šampioni Republike Srpske! Izabranici Vuleta Trivunovića su na banjalučkom Gradskom stadionu, u krajiškom derbiju petog kola Lige za šampiona, ugostili ekipu Rudar Prijedora, koju su savladali rezultatom 4:1 i na taj način i matematički izborili povratak u Premijer ligu imajući u vidu da imaju 18 bodova više u odnosu na drugoplasirano Podrinje. Crveno-plavima je za ovjeru titule bio dovoljan i jedan bod iz duela sa Prijedorčanima s obzirom na subotnji poraz Podrinja (2:3) od zvorničke Drine, ali ništa nije prepuštano slučaju i upisana je ubjedljiva, treća ovosezonska pobjeda nad Rudar Prijedorom.

Do rezultatske prednosti su u 27. minutu stigli gosti golom Draška Lolića, a rezultat 0:1 bio je na szazi sve do 64. minuta, kada je Siniša Radoja savladao Dejana Inđića. Inače, Borac je sva četiri gola postigao u periodu od 64. do 82. minuta. Samo minut nakon izjednačujućeg, vodeći gol je postigao Ivan Delić, u 76. minutu je precizan bio i Predrag Zekanović, a konačan rezultat postavio je Delić.

U narednom kolu, koje se igra već u srijedu, Borac će gostovati u Gradišci ekipi Kozare.

BORAC – RUDAR PRIJEDOR 4:1

strijelci: 0:1 Lolić (27.), 1:1 Radoja (64.), 2:1 Delić (65.), 3:1 Zekanović (76.), 4:1 Delić (82.), stadion: Gradski, gledalaca: 1000, sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo), žuti kartoni: Radulović, Radoja, Danilović (Borac), Malinović, Šakić, Popović (Rudar Prijedor).

BORAC: Avdukić, Vejnović, Puzigaća, Radoja, Kunić, Radulović, Raspudić, Đorđević (od 60. minuta Zekanović), Delić (od 86. minuta Guzina), Danilović (od 75. minuta Burazor), Kondić. Trener: Vule Trivunović.

RUDAR PRIJEDOR: Inđić, Malović, Vojinović, Petrović, Lolić, Šakić (od 76. minuta Kuridža), Rokvić (od 69. minuta Miličević), Malinović, Ćatić (od 89. minuta Paunović), Jaćimović, Popović. Trener: Zlatko Jelisavac.