Objavljeno: 29.10.2017. u 20:04

BORAC SAVLADAO GOŠK GOLOM PETRA KUNIĆA

Fudbaleri Borca savladali su sinoć ekipu GOŠK-a rezultatom 1:0 u utakmici 13. kola BH Telekom Premijer lige i 9 kola prije podjele šampionata na plej-of i plej-aut zauzimaju šestu poziciju sa 20 osvojenih bodova.

Po treći put na Gradskom stadionu u tekućoj sezoni, jedan gol, postignut u uvodnim minutima meča, donio je odluku o konačnom ishodu. Nakon što su po istom principu savladali Vitez u petom i Slobodu u desetom prvenstvenom kolu, na identičan način je sinoć savladana i ekipa iz Gabele. Naime, igrao se treći minut kada su dupli pas odigrali Goran Galešić i Petar Kunić, napadač našeg tima se odlično snašao u šesnaestercu gostiju, iskoristio nemogućnost odbrane da pravovremeno interveniše i rutinski matirao nemoćnog Dalibora Kozića.

Za razliku od nekoliko prethodnih utakmica, Borac je veći dio meča sa Gabeljanima odigrao na, može se reći, visokom nivou: angažovano, borbeno, uz dosta trke i želje, te presing na protivničkog igrača bez lopte. Takvom igrom, stvoreno je nekoliko povoljnih prilika za postizanje gola, a na prvu narednu se čekalo do 16. minuta, kada je nakon izvedenog auta lopta stigla do Kunića koji je ušao u kazneni prostor, te uposlio Miloša Čudića ali odbrana GOŠK-a u posljednji čas uspijeva da otkloni opasnost ispred svog gola.

U 29. minutu spomenuti Čudić je prošao po desnoj strani, ali odmah zatim i slabije centrirao pa je šansa za promjenu rezultata propala, da bi odmah u narednom ataku crveno-plavih ka golu GOŠK-a kapiten Boris Raspudić šutirao preko gola.

U 33. minutu Galešić je idealno uposlio Mahira Karića, koji se nije najbolje snašao u povoljnoj situaciji, dok je u nastavku akcije Bojan Burazor šutirao preko gola.

U 41. minutu ponovo kombinuju Galešić i Karić, nekadašnji napadač zeničkog Čelika dolazi na pet metara od gola Gabeljana iskosa sa desne strane, šutira, ali pogađa samo spoljni dio mreže.

U 57. minutu Galešić je izveo slobodan udarac sa lijeve strane te na suprotnoj stativi pokušavao da pronađe Nemanju Janičića, koji za malo kasni na loptu i propušta priliku da udovstruči prednost našeg tima.

Golu Borca dva puta su u samo dva minuta zaprijetili i izabranici Slavena Muse; prvi put u 59. minutu, kada je nakon centaršuta gostiju Trkulja ispustio loptu, ali Janičić uspio da otkloni opasnost, da bi samo minut kasnije gostujući tim pogodio i okvir crveno-plavog gola (stativa) iz slobodnog udarca.

U 85. minutu Raspudić je proigrao Kunića koji šutira sa ivice kaznenog prostora ali za malo neprecizno, da bi u 89. minutu Galešić propustio stopostotnu šansu za 2:0 i ovjeru pobjede – Vladan Danilović je pasom izbacio Galešića u gol-šansu, ali “jedinica” GOŠK-a Dalibor Kozić sjajno reaguje u situaciji 1 na 1.

U narednom, 14. kolu Borac će odigrati jednu od najvažnijih utakmica u borbi za plasman u Ligu 6. Rival igračima Zorana Milinkovića biće Mladost iz Doboja kod Kaknja, koja je u trećem kolu trijumfovala na Gradskom stadionu rezultatom 0:1, ali i koja za Borcem, koji za sada u džepu ima posljednju kartu za plej-of, zaostaje samo jedan bod. Meč se igra u subotu na stadionu u Doboju kod Kaknja, a početak je zakazan za 13:30 časova.