Objavljeno: 18.05.2017. u 13:59

BORAC U GRADIŠCI NASTAVIO USPJEŠAN NIZ

Fudbaleri Borca u jučerašnjoj utakmici 28. kola Prve lige Republike Srpske protiv Kozare, na Gradskom stadionu u Gradišci, dva puta su bili u rezultatskom zaostatku, ali su ipak, u posljednjim minutima postigli dva gola (2:3) i izbjegli drugi ligaški poraz, odnosno prvi još od trećeg kola i okršaja sa mrkonjićkom Slobodom (1:0).

Oko 400 gledalaca na stadionu u gradu na Savi svih pet golova vidjelo je u drugom poluvremenu. Prednost domaćima, u 53. minutu, donio je Aleksandar Marjanac poslije slabe intervencije golmana Borca Nemanje Trkulje. U 60. minutu izjednačio je Gedeon Guzina, ali je samo sedam minuta kasnije, pogotkom Dejana Glišića, domaći sastav ponovo bio u prednosti.

U 82. minutu Borac je izveo slobodan udarac, čuvar mreže Kozare Stefan Đakušić ispustio loptu, a glavom je istu u mrežu smjestio Guzina. Konačan rezultat u 89. minutu postavio je Petar Kunić, kada je nakon akcije po lijevoj strani revario odbranu domaćeg tima.

Četiri kola prije kraja Borac ima 18 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirano Podrinje, sa kojim će snage odmjeriti u subotu od 19 časova na banjalučkom Gradskom stadionu.

KOZARA – BORAC 2:3 (0:0)

strijelci: 1:0 Majdanac (53.), 1:1 Guzina (60.), 2:1 Glišić (67.), 2:2 Guzina (82.), 2:3 Kunić (89.), stadion: Gradski u Gradišci, gledalaca: 400, sudija: Dušan Berak (Trebinje), žuti kartoni: A. Popović, Makitan, Aljetić, Petrović (Kozara), Vejnović, I. Danilović, Puzigaća (Borac).

KOZARA: Đakušić, Petrović, Komljenović (od 33. minuta V. Petković), Makitan, Glišić, A. Popović (od 88. minuta Majetić), Majdanac, Marin (od 73. minuta S. Popović), Aljetić, Bunić, Dekić.

BORAC: Trkulja, Vejnović, Danilović, Puzigaća, Radulović (od 79. minuta Kukić), Đorđević (od 66. minuta Kunić), Guzina, Delić, Burazor, Zekanović, Kondić.