Objavljeno: 07.03.2018. u 20:01

BORCU SAMO BOD PROTIV ŠAMPIONA

pero kunic

Fudbaleri Borca odigrali su neriješeno protiv šampiona Zrinjskog 1:1 u meču 22. kola BH Telekom Premijer lige BiH. Crveno – plavi bili su bliži trijumfu, ali je arbitar Vladimir Bjelica iz Istočnog Sarajeva nažalost bio u glavnoj ulozi.

Težak teren uslovio je i veliku borbu na terenu. Borčevi igrači dali su sve od sebe da dođu do pobjede. Poveli su preko Petra Kunića u u 89. minutu koji je dobro skočio i poslao glavom loptu u mrežu nakon centaršuta sa lijeve strane. Činilo se da je to i odlučujući pogodak, međutim, „plemići“ su uzvratili omdah u sljedećem napadu. Arbitar Bjelica dosdio je jedan diskutabilan faul na 35 metara od gola našeg tima. Stojkić je ubacio i uz mnogo sreće postigao gol.

Izabranici Igora Jankovića od samog početka nametnuli su se kao bolji rival. Igrao se 20. minut kada jedan start štopera Zrinjskog nad Radulovićem u kaznenom prostoru sudija Bjelica nije okarakterisao kao jedanaesterac, iako je kontakta bilo. Dva minuta kasnije Mahir Karić odlično šutira, ali po ko zna koji put nema sreće i pogađa prečku.

Možda najbolju situaciju gosti su imali u 41. minutu, kada je Savatović ukrotio udarac Handžića, koji je i dva minuta ranije pucao preko gola.

U drugom poluvremenu još jedna sporna situacija. Igrao se 53 minut kada je igrač gostiju Galić u kaznenom prostoru rukom zaustavio jednu loptu nakon centaršuta. U nastavku akcije Žeravica je malo kasnio na centaršut s desne strane.

Borac je ovim remijem uspio da nastavio niz bez poraza od Zrinjskog u Banjaluci koji traje još od 28. februara 2009, ali je u posljednjim trenucima ispustio pobjedu.

– Mislim da smo po veoma teškom terenu bili za nijansu bolji tim, bolje smo se prilagodili terenu. Bodovi su danas, po mom mišljenju, trebali ostati u Banjaluci, ali šta da radimo. Moji momci plaču u svlačionici, jako nam je teško. Puno truda uložimo, nemamo povratnu informaciju sa raznoraznih strana, nemamo nikakvu podršku. Borimo se za ovaj klub i grad, mislim da se ni danas nismo osramotili. Naši igrači igraju za 700-800 maraka, a neki igrači Zrinjskog su plaćeni i po 10.000. Neke stvari na terenu ne želim da komentarišem, jer ćemo opet mi kao akteri biti kažnjeni. Neke stvari su stvarno sramne i da bi napravio nešto u ovoj ligi moraš razmišljati i o nekim drugim stvarima, razočarano je konstatovao trener Borca Igor Janković.

U prvom kolu Lige za opstanak fudbaleri Borca igraju protiv Čelika u nedelju. Termin još nije određen, pretpostavlja se da bi se trebalo igrati u 15.00 časova.