Objavljeno: 11.03.2017. u 21:10

DANILOVIĆ POGODIO ZA TRIJUMF NAD TEKSTILCEM

Fudbaleri Borca ispunili su zacrtani cilj; po izuzetnom blatnjavom i za igru teškom terenu uspjeli su da, na proljećnoj premijeri, savladaju ekipu Tekstilca na Gradskom stadionu u Derventi rezultatom 0:1 i na taj način u pobjedničkom ritmu dočekaju krajiški derbi sa Rudar Prijedorom, koji je zakazan za sljedeću subotu u Platonovoj ulici.

Jedini pogodak oko 1000 gledalaca na stadionu u Derventi vidjelo je u 55. minutu: Branko Ojdanić se odlučio na šut, njegov pokušaj je izblokirala odbrana domaće ekipe, nakon čega je lopta stigla do mladog Vladana Danilovića, koji iskosa sa desne strane pogađa mrežu iza leđa nekadašnjeg golmana Borca Dejana Plisnića. Samo četiri minuta ranije Tekstilac je bio u prilici da šokira fudbalere i navijače Borca: mladi fudbaler domaćeg tima David Gatarić nakon akcije sa saigračima našao se sam ispred Asmira Avdukića, ali je loptu poslao visoko preko gola.

Inače, do vodećeg i pobjedonosnog gola crveno-plavih, na terenu nije mnogo viđeno. U 9. minutu šut je oprobao Saša Stijepić, ali je odbrambena linija Borca uspjela da interveniše ispred Asmira Avdukića, samo minut kasnije Siniša Radoja je uposlio Miloša Đorđevića, koji uspijeva da centrira, ali Plisnić blagovremeno izlazi na loptu, da bi u 13. minutu Ivan Delić izveo slobodan udarac, pogodio živi zid, a u nastavku akcije Petar Kunić slabo šutirao glavom.

U 34. minutu ponovo Delić pokušava, ali odbrana blokira njegov dalekometni pokušaj, a prvo poluvrijeme je zaključeno akcijom Tekstilca nakon koje dolazi do gužve pred golom Avdukića, koji, u nastavku akcije, zaustavlja prizemni šut Stijepića.

Nedugo po primljenom pogotku, ekipa Zorana Dragišića ostaje sa 10 fudbalera na terenu jer je zbog drugog žutog kartona igru morao da napusti Bojan Kremenović. Sa igračem više, klub iz Platonove ulice stvorio je još dvije izgledne šanse za gol: prvu u 64. minutu, kada je, nakon centaršuta Đorđevića sa desne strane, Siniša Radoja iz veoma dobre pozicije šutirao preko gola, te u 72. minutu, kada je poslije prodora Gedeona Guzine, lopta stigla do Aleksandara Radulovića, čiji šut Plisnić odlično zaustavlja i šalje loptu u korner.

Kao što je već rečeno, u narednom prvenstvenom kolu, Borac će na Gradskom stadionu dočekati sastav Rudar Prijedora, koji je danas pred domaćom publikom lako, rezultatom 5:0, savladao Zvijezdu 09, pa je bodovna razlika između Banjalučana i Prijedorčana i dalje ostala na brojci 6. U krajiškom derbiju šef stručnog štaba Borca Vule Trivunović neće moći da računa na usluge strijelca današnjeg pobjedonosnog gola Vladana Danilovića, te Ivana Delića i Aleksandra Kondića, koji su sakupili tri žuta kartona, dok se u kombinaciju za meč, nakon jednog meča suspenzije iz istog razloga, vraća Siniša Dujaković.

TEKSTILAC – BORAC 0:1

stadion: Gradski u Derventi, gledalaca: 1000, sudija: Luka Bilbija (Prijedor), žuti kartoni: Jandrić, Kremenović, Đekić (Tekstilac), Kunić, Đorđević, Delić, Kondić, Danilović (Borac), crveni karton: Bojan Kremenović (Tekstilac, 59. minut).

TEKSTILAC: Plisnić, Rastović, Jolović, Kovač, Brković, Kremenović, Stijepić, Jandrić, Susaković (od 61. minuta Ćorić), Komlenović, Gatarić (od 64. minuta Đekić). Trener: Zoran Dragišić.

BORAC: Avdukić, Ojdanić, Puzigaća, Radoja (od 70. minuta Guzina), Kunić, Radulović, Raspudić, Đorđević (od 84. minuta Zekanović), Delić, V. Danilović (od 90. minuta I. Danilović), Kondić. Trener: Vule Trivunović.