Objavljeno: 11.08.2014. u 15:52

DRUGI PORAZ BORCA U SEZONI

Nakon poraza na startu prvenstva u Bijeljini najteži mogući protivnik u ovom trenutku je stigao na Gradski stadion, ekipa Sarajeva. U odnosu na prvi meč trener Marinović je mogao računati na pet igrača koji zbog nedobijanja sertifikata i radne dozvole nisu bili u protokolu za utakmicu protiv Mladosti.

Gosti su bolje otvorili meč i već u petoj minuti je poslije asistencije Duljevića Stojčev zaprijetio a Avdukić bio na mjestu. Na drugoj strani je pokušao Žižović, ali njegov udarac iz velike daljine odlazi pored gola. U devetoj minuti je snažno šutirao Cimirot, lopta je išla pod prečku, međutim Avdukić je bio siguran i izbacio to u korner. Nešto kasnije pokušao je Kovačević, ni on nije uspio iznenaditi Borčevog čuvara mreže.

U 16. minuti Okić je odlično zhvatio loptu, koju sa gol linije izbacuje Žižović. Najbolju priliku za goste propustio je Bilbija pet minuta prije kraja prvog poluvremena, čiji udarac glavom sa pet metara poslije ubacivanja Duljevića sjajno brani Avdukić.

Poslije deset minuta igre u nastavku Marinović je izvršio prvu izmjenu, umjesto Jovića u igru je ušao Malbašić. Odmah poslije izmjene Borac je zaprijetio preko Žižovića, čiji udarac odlazi metar-dva pored lijeve stative gola Bandovića. Na drugoj strani Bilbija je neprecizan poslije kornera, njegov udarac glavom odlazi pored gola. Ilić je zamijenio Žeravicu i odmah inicirao akciju nakon koje je Stokić šutirao topovski, ali je lopta na putu do gola pogodila Dupovca i propala je prilika da Borac povede.

Gosti su došli do vođstva u 69. minuti, Duljević je sve sam napravio, stvorio prostor i preciznim udarcem savladao Avdukića. Radost Sarajlija se nije ni stišala a na semaforu je pisalo 0:2. Strijelac Bilbija poslije dodavanja Velkoskog.

Nadu Borcu je vratio Stokić poslije dodavanja Grujića, ali je ekspresno prednost Sarajeva povećao fantastičnim golom Todorović. U 84. minuti Ilić je uputio pravu bombu sa nekih 30-tak metara, Bandović je to zaustavio krajnjim naporom. Zatim je u razmaku od dvije minute „rezervista“ Velkoski dva puta pogodio okvir gola, prvo stativu a onda i prečku.

Ostalo je na kraju 1:3, a Borac u narednom kolu gostuje ekipi Travnika.

BORAC – SARAJEVO 1:3

Stadion: gradski u Banjaluci, gledalaca: 5.000, sudija: E. Jakupović (Bihać), strijelci: Stokić u 76. minuti za Borac, Duljević u 69., Bilbija u 74. i Todorović u 79. minuti za Sarajevo, žuti kartoni: Radinović, Đajić, Žeravica, Bečelić, Kostić, Pilipović (Borac), Stojčev, Dupovac (Sarajevo).

BORAC: Avdukić, Bečelić, Đajić, Kostić, Pilipović, Radinović (od 85. minute Predragović), Grujić, Žižović, Jović (od 55. minute Malbašić), Žeravica (od 61. minute Ilić), Stokić.

SARAJEVO: Bandović, Protić, Kovačević (od 63. minute Radovac), Stojčev, Okić (od 67. minute Velkoski), Tatomirović, Duljević (od 76. minute Todorović), Berberović, Dupovac, Cimirot, Bilbija.