Objavljeno: 29.11.2017. u 18:08

JUNIORI IZBORILI NASTUP U POLUFINALU KUPA BiH

Juniori Fudbalskog kluba Borac plasirali su se danas u polufinale Kupa BiH zabilježivši pobjedu nad Bosnom Union i u revanš utakmici odigranoj na pomoćnom terenu Gradskog stadiona. Briljirao je krilni napadač našeg tima Nemanja Bamburać, postigavši tri gola, dok je jednom loptu u mrežu sproveo Srđan Eskić.

Borac je poveo u 16. minutu, kada se Bamburać oslobodio svog čuvara Dženana Spahije, šutirao sa više od 20 metara i poslao loptu pod prečku gola Amara Smajlovića. Samo 12 minuta kasnije, izabranici Zorana Dragišića udvostručili su prednost: nakon asistencije Jovana Dubravca, Bamburać se našao sam ispred Smajlovića i rutinski poslao loptu u mrežu.

U 53. minutu gosti su iz jednog kontranapada preko Anura Sijerčića stigli do 2:1 i dali sebi nadu da mogu da nadoknade minus iz prvog meča, u kojem je Borac trijumfovao rezultatom 2:3. Juniori Borca istu su ugasili za samo 11 minuta: prvo je Smajlovića matirao Eskić u 56. minutu, a zatim osam minuta kasnije i Bamburać nakon asistencije kapitena Nemanje Burgića. Konačan rezultat postavljen je u 90. minutu, kada je čuvara crveno-plave mreže Amara Bajića po drugi put na utakmici savladao Anur Sijerčić.

Polufinalni mečevi juniorskog Kupa BiH igraju se 11. i 18. aprila, a osim Borca, u borbi za trofej i dalje ostaju Zrinjski, koji je i danas visoko porazio zenički Čelik (7:0) i Široki Brijeg, koji je, nakon 0:0 u Bijeljini, na domaćem terenu deklasirao Radnik (6:0). Četvrti polufinalista biće poznat sutra, kada će Krupa ugostiti banovićku Budućnost. Prvi meč završen je rezultatom 3:3.

BORAC – BOSNA UNION 4:2 (2:0)

strijelci: 1:0 Bamburać (16.), 2:0 Bamburać (28.), 2:1 Sijerčić (53.), 3:1 Eskić (56.), 4:1 Bamburać (64.), 4:2 Sijerčić (90.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 50, sudija: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Mulić, Mujkić (Bosna Union).

BORAC: Bajić, Dubracac, L. Grahovac, Jagodić (od 77. minuta M. Grahovac), Burgić (od 77. minuta Kezija), Bamburać, Vukobratović (od 59. minuta Kuruzović), Žarić (od 88. minuta Martić), Nenad, Banović, Eskić (od 67. minuta Ožegović). Trener: Zoran Dragišić.

BOSNA UNION: Smajlović, Mujkić (od 75. minuta Avdagić), Spahija, Osmanković, Ogrešević (od 44. minuta Mujezin (od 59. minuta Kišić)), Džindo (od 65. minuta Kravić), Mulić, Gorušanović (od 68. minuta Garaplija), Omeragić, Kuzek, Sijerčić. Trener: Aldin Kametović.