Objavljeno: 22.10.2017. u 15:11

PORAZ BORCA U ZENICI

Fudbaleri Borca poraženi su juče u Zenici od ekipe Čelika rezultatom 1:0 u utakmici 12. kola BH Telekom Premijer lige BiH i napravili korak unazad kada je u pitanju ostvarenje primarnog cilja za tekuću sezonu, odnosno plasman u Ligu 6.

Jedini gol na utakmici viđen je u 32. minutu, kada je golmana Borca Nemanju Trkulju matirao Emrad Šabanović: akcija je krenula od Aldina Šišića koji je “vukao” loptu 50-ak metara a potom na desnoj strani uposlio Šabanovića koji prizemnim udarcem šalje loptu u donji desni ugao crveno-plavog gola.

Čelik je bio taj koji je i prije pogotka prvi zaprijetio. Desilo se to već u sedmom minutu kada se Šabanović našao ispred Trkulje, koji brani njegov šut, dok u nastavku akcije Tarik Adilović sa 15-ak metara pogađa lijevu stativu.

U 36. minutu utakmice Borac je mogao da dođe do izjednačenja: Bojan Puzigaća je izveo slobodan udarac, Emrah Hasanhodžić je loše reagovao te pogodio prečku Čelikovog gola.

Naredni put crveno-plavi su zaprijetili u 54. minutu, kada je nekadašnji napadač Zeničana Mahir Karić šutirao glavom sa 10-ak metara, ali je mladi čuvar mreže domaćih Matej Marković dobrom intervencijom spasio svoj tim. Novu stopostotnu šansu Borac propušta 11 minuta kasnije, kada se Vladan Danilović našao sam ispred Markovića koji ponovo uspješno interveniše.

U 81. minutu strijelac gola da domaće Šabanović propustio je priliku da možda i riješi i pitanje pobjednika, Trkulja je u ovoj situaciji bio uspješniji, da bi u 85. minutu Čelik po drugi put na utakmici pogodio prečku vlastitog gola; ovog puta nespretno je intervenisao asistent kod gola Šišić, ali sreća ponovo nije bila na strani našeg tima.

Borac se 10 kola prije podjele lige na plej-of i plej-aut nalazi na sedmom mjestu na tabeli sa 17 bodova, te mu predstoji ogromna borba da “ulovi” jednu od pozicija koje vode u Ligu za šampiona. Sa druge strane, Čelik je pobjedom nad Borcem pobjegao iz zone ispadanja i sa 10 bodova ima jedan više od tuzlanske Slobode, koja je juče na Tušnju poražena od Širokog Brijega rezultatom 0:3.

U narednom kolu Borac će u Banjaluci ugostiti ekipu GOŠK-a, a u tom meču šef stručnog štaba Zoran Milinković neće moći da računa na Ivicu Guberca i Branka Ojdanića, kojima je juče pokazan treći akumulirani žuti karton. Prije tog meča, crveno-plavi će u srijedu od 18:30 časova u osmini finala Kupa BiH ugostiti ekipu Krupe.