Objavljeno: 20.03.2017. u 12:48

PREDPIONIRIMA BOD, PORAZ PIONIRA NA “PREDGRAĐU“

Predpioniri Borca osvojili su bod na gostovanju vršnjacima iz Željezničar Sport tima na startu proljećnog dijela takmičenja u Omladinskoj kvalitetnoj ligi Republike Srpske, grupa Zapad. Tim koji sa trenerske klupe predvodi Radomir Popović u prvom minutu je golom Luke Drče stekao rezultatsku prednost, ali je izjednačenje crveno-plavima samo pet minuta kasnije donio Aleksandar Gavrić i postavio konačan rezultat.

Sa druge strane, pioniri su od istog rivala poraženi rezultatom 5:1, iako su u 14. minutu golom Luke Bobića došli do vođstva. Do odlaska na odmor između dva poluvremena domaćini su preokrenuli rezultat: u 21. minutu izjednačio je Makarije Kostadinović, a 11 minuta kasnije prednost klubu sa Predgrađa donio je kapiten Sergej Kalabić.

U nastavku utakmice domaći su postigli još tri gola, a svi su bili djelo Danila Teodorovića i to u 48, 53. i 66. minutu.

Nakon 12. kola predpioniri Borca zauzimaju drugo mjesto na tabeli sa 25 bodova, odnosno jednim manje od Željezničar Sport tima, dok su pioniri prvi u svojoj kategoriji sa 31 bodom, tri više od jučerašnjeg rivala.

U sljedećem kolu Borčevi predpioniri i pioniri će u Mrkonjić Gradu snage odmjeriti sa odgovarajućim selekcijama Slobode.

PREDPIONIRI

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM – BORAC 1:1

strijelci: 1:0 Drča (36.), 1:1 Gavrić (41.), stadion: Željezničar Sport tima, gledalaca: 250, sudija: Dario Đurđević (Banjaluka), žuti kartoni: Adžić (Željezničar Sport tim).

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM: Mašić, Pilipović, Kesić, Golić, Grbić, Adžić (od 57. minuta Radić), Predragović, Talajić (od 16. minuta Babić), Drča, Bundalo, Tadić (od 16. minuta M. Radić). Trener: Radomir Popović.

BORAC: Vojvodić, Bosančić, Rendić, Pucar, Makarić, Damjanić (od 43. minuta Vranješ), Trivić (od 38. minuta Penić), Jokić, Gavrić, Daničić, Rauš. Trener: Predrag Majkić.

PIONIRI

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM – BORAC 5:1

strijelci: 0:1 Bobić (14.), 1:1 Kostadinović (21.), 2:1 Kalabić (32.), 3:1 Teodorović (48.), 4:1 Teodorović (53.), 5:1 Teodorović (66.), stadion: Željezničar Sport tima, gledalaca: 250, sudija: Nemanja Malić (Banjaluka), žuti kartoni: Teodorović, Bosančić (Željezničar Sport tim), Kujundžić, Maljak (Borac).

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM: Ćetković (od 58. minuta Stupar), Šatara (od 44. minuta Bosančić), Pašalić (od 63. minuta Stijaković), Teodorović, Blanuša (od 66. minuta Đ. Đogić), Kalabić, B. Đogić, Đukić, Marjanović, Kostadinović, Jevtić (od 42. minuta Perić). Trener: Bogdan Krnojelac.

BORAC: Vuković, Živković, Kujundžić, Bobić, Maljak (od 62. minuta Puškar), Božić, Čavić (od 36. minuta Šunić), Božičković (od 45. minuta Grbić), Grubor (od 50. minuta Javorac), Vujmilović, Stojičić. Trener: Dragan Benić.