Objavljeno: 15.04.2018. u 11:03

SMAJIĆ SRUŠIO BORAC

7

Fudbaleri Borca poraženi su u Tuzli od Slobode 1:0 u meču 5. kola Lige za opstanak BH Telekom Premijer lige BiH. Bio je ovo prvi poraz crveno – plavih od Tuzlaka ove sezone, obzirom da je Borac slavio na Gradskom stadionu i remizirao na Tušnju u regularnom dijelu sezone.

Gol odluke pao je u 45. minutu. Nakon centaršuta iz kornera Semira Musića, najviši u skoku bio je Edis Smajić i pogodio mrežu Gorana Vukliša.

Zanimljivo, crveno-plavi su bolje ušli u utakmicu na Tušnju i u prvih 15-ak minuta bili bolji rival od domaćina, ali osim udarca Vladana Danilovića, koji je ukrotio golman Azir Muminović, nisu stvorili neku posebno dobru priliku za pogodak.

Tim Darka Vojvodića susret je završio sa 10 igrača pošto je u 85. minutu crveni karton, odnosno drugi žuti zaradio kapiten Nemanja Janičić i već tada je bilo jasno da će Banjalučani upisati 12. poraz ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

– Mislim da smo danas odigrali dobru utakmicu, kao što smo to uvijek u Tuzli i činili, ali nam je nedostajalo malo sportske sreće. Sloboda nije bila bolji rival, odlučila je nijansa, jedan prekid u najnezgodnije vrijeme, rekao je trener Borca Darko Vojvodić poslije meča.

U narednom kolu Borac je gost Čelika u Zenici.