Objavljeno: 18.03.2017. u 20:23

VELIKI KORAK BORCA KA OSVAJANJU TITULE

Fudbaleri Borca napravili su veliki korak ka osvajanju šampionske titule u Prvoj ligi Republike Srpske i povratku u Premijer ligu BiH savladavši danas na Gradskom stadionu, u okviru 18. kola, direktnog konkurenta za tron Rudar Prijedor rezultatom 2:0. Četiri kola prije starta Lige za šampiona, crveno-plavi imaju devet bodova više od Prijedorčana (Borac 43, Rudar Prijedor 34), koje su rezultatom 2:3, spomenimo i to, savladali jesenas na prijedorskom Gradskom stadionu.

Već u devetom minutu oko 2000 navijača u Platonovoj 6 imalo je razloga za slavlje: Siniša Dujaković je izveo aut sa desne strane do Petra Kunića, koji upošljava Predraga Zekanovića čiji je šut odbrana gostiju izblokirala, da bi u nastavku akcije, nakon slabog pokušaja Siniše Radoje, lopta stigla do već spomenutog Kunića koji je šalje iza leđa golmana Petra Inđića.

U 16. minutu griješi odbrana Rudar Prijedora, što, ipak, ne uspijeva da kazni Zekanović, čiji pokušaj loba završava neuspješno. 33. minut donosi pokušaj Radoje: Inđić je glavom izbio loptu ispred Kunića, do iste dolazi Radoja koji odmah pokušava, ali vjetar odmaže u spomenutoj situaciji.

Na startu drugog poluvremena Kunić je šutirao sa 5 metara preko gola, da bi samo dva minuta nakon toga, Miloš Đorđević prevario golmana gostiju po prijemu lopte i rutinski pogodio za 2:0 na semaforu.

U 59. minutu fudbaler gostujuće ekipa Stefan Gavranović je, prilikom pokušaja centaršuta sa desne strane, pogodio prečku Avdukićevog gola. U posljednje dvije šanse na utakmici, glavni akter bio je Gedeon Guzina; prvi put u 76. minutu, kada je nakon akcije Puzigaće, Kunića i Đorđevića posljednji uputio centaršut, a Guzina šutirao pored gola, te u 88. minutu, kada je Zekanović uposlio nekadašnjeg napadača Tekstilca, koji prolazi čuvara, ali šutira slabo preko gola.

Inače, u posljednjih 5 minuta utakmice Borac je igrao sa igračem manje jer je direktni crveni karton, zbog prekršaja nad Novicom Petrovićem, pokazan kapitenu Borisu Raspudiću, kojeg je spomenuti Petrović grubo faulirao samo nekoliko minuta prije Raspudićevog isključenja.

U narednom kolu, koje je zakazano za naredni vikend, Borac će gostovati imenjaku iz Šamca.

BORAC – RUDAR PRIJEDOR 2:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Kunić (9.), 2:0 Đorđević (50.), stadion: Gradski, gledalaca: 2000, sudija: Velimir Drinić (Modriča), žuti kartoni: Vejnović (Borac), Petrović (Rudar Prijedor), crveni karton: Boris Raspudić (Borac, 85. minut).

BORAC: Avdukić, Vejnović, Ojdanić, Puzigaća, Radoja, Kunić, Dujaković, Raspudić, Đorđević (od 90. minuta Kukić), Burazor (od 73. minuta Guzina), Zekanović (od 88. minuta I. Danilović). Trener: Vule Trivunović.

RUDAR PRIJEDOR: Inđić, Davidović, Malović, Vojinović, Petrović, Lolić, Šakić (od 66. minuta Malinović), Rokvić (od 46. minuta Jaćimović), Gavranović, Popović (od 60. minuta Panić), Marić. Trener: Zlatko Jelisavac.