Objavljeno: 02.12.2017. u 15:25

VISOK PORAZ BORCA U SARAJEVU

Fudbaleri Borca zabilježili su danas osmi premijerligaški poraz izgubivši na stadionu Asim Ferhatović – Hase od ekipe Sarajeva rezultatom 3:0, te kolo prije kraja jesenje polusezone i pred domaći meč sa Širokim Brijegom zauzimaju osmo mjesto na tabeli sa 21 bodom, uz samo 10 postignutih golova.

Crveno-plava odbrana na terenu stadiona na Koševu poklekla je već nakon 80 sekundi igre; let jedne dubinske lopte koju je uputio Almir Bekić nije na odgovarajući način ispratio Predrag Zekanović, istu je prihvatio Anel Hebibović i rutinski matirao golmana Borca Nemanju Trkulju.

Igrao se 29. minut kada su domaći udvostručili prednost: izveden je korner sa lijeve strane, Said Husejinović je loptu prebacio na suprotnu stranu gdje se najbolje snašao usamljeni Joakim Adukor i postigao svoj debitantski gol u bordu dresu.

Treći i posljednji gol na utakmici Sarajlije su postigle u drugom minutu sudijske nadoknade, kada su ponovo u glavnim ulogama bili Bekić i Hebibović – prvi ponovo u ulozi asistenta, a drugi realizatora poslije volej udarca nakon kojeg je Trkulja bio nemoćan.