Objavljeno: 04.04.2012. u 21:49

BORAC – ŽELJEZNIČAR 0:1 (prekid)

Revanš susret polufinala Kupa Bosne i Hercegovine između Borca i Željezničara prekinut je nakon 66 minuta igre. Željezničar je poveo iz slobodnog udarca u finišu prvog dijela susreta preko Zajka Zebe, a u drugom poluvremenu, tačnije u 66. minuti sa istočne tribine tvrdim predmetom je pogođen u glavu pomoćni sudija Nikica Tomas.

Glavni sudija ovog meča, Midhat Arnautović, prvobitno je tražio da se istočna tribina, sa koje je pogođen njegov pomoćnik, isprazni u roku od 5 minuta, što je bilo nemoguće uraditi u tako kratkom vremenskom intervalu, a nakon što je prošlo pet minuta prekinuo je susret.

Tok utakmice

Dvoboj je otvoren prilikama Krunića i Svrake, koji je sa svega nekoliko metara prebacio gol domaćih. Borac je preko Kajkuta u 6. minuti mogao doći do vođstva, ali je lopta otišla zamalo pokraj lijeve stative gola gostiju. Crveno – plavi su nastavili sa dominacijom, ali su šanse Krunića i Stajića otišle u nepovrat.

Borac je imao incijativu na terenu, ali mreža tima sa Grbavice je ostala netaknuta. Marković je u finišu prvog dijela faulirao Svraku, a Zeba je namjestio loptu i pogodio za prednost Željezničara. U nastavku Borac je krenuo agresivno, sa željom da što prije izjednači. U 62. minuti Stakić je sjajno šutirao, ali Gušo je na visini zadatka. Četiri minute kasnije uslijedio je prekid utakmice.

Stadion: Gradski stadion Banja Luka. Gledalaca: 4.000. Sudija: Midhat Arnautović. Strijelci: 0:1 Zajko Zeba (45). Žuti kartoni: Žarić, Krunić, Radulović (Borac), Bešlija (Željezničar)

Borac: Antolović, Marković, Kajkut, Grahovac, Raspudić, Radulović (od 58. minute Kunić), Knežević, Žarić, Stajić, Stakić, Krunić.

Željezničar: Gušo, Bogičević, Zeba, Niema, Selimović, Čolić, Ćutuk, Vasilić, Bešlija, Svraka, Jamak.